2 квітня відзначається Міжнародний день дитячої книги. Щороку з 1967-го — у день народження Ганса Крістіана Андерсена — у всьому світі проходять заходи, присвячені дитячій літературі й читанню. З нагоди цього свята в бібліотеці Одеського ліцею №15 учні 3-А класу разом з бібліотекарями поринули в мандри казковими шляхами Г.Х. Андерсена. Діти згадали свої улюблені казки, прийняли участь у вікторині і обрали найкращіх знавців казок Андерсена, а також позмагались у збиранні казкових пазлів. Найактивніші учасники отримали грамоти. #ОсвітаОдеса
пʼятниця, 4 квітня 2025 р.
четвер, 20 березня 2025 р.
19 березня, в рамках Національного тижня читання поезії "Пісня тисячи голосів", в бібліотеці Одеського ліцею №15 пройшли "Поетичні читання в теплому колі". Учні 4-А та 4-Б класів читали улюблені вірші українських поетів. Захід був присвячений 95-річчю від дня народження Ліни Костенко. #ТижденьПоезії2025 #ОсвітаОдеса
четвер, 6 березня 2025 р.
Національний тиждень читання. Тиждень поезії.
З 17 до 23 березня 2025 року в Україні відбудеться Всеукраїнська інформаційно-просвітницька тематична акція «Національний тиждень читання. Тиждень поезії», організована Державною установою «Український інститут книги». Це унікальна ініціатива, що покликана популяризувати українську поезію, залучити до її читання широкі верстви населення та підкреслити силу літературного слова у складні часи.
Тема та ідея заходу
Цьогорічна тема Тижня читання – «Пісня тисячі голосів», а гаслом стали слова відомого українського поета Сергія Жадана:
«З чого все почалося? Вона заговорила про мужність і зброю. В неї навіть не голос – в неї багатоголосся».
Поезія здатна об’єднувати людей, давати голос тим, чиї переживання потребують вираження, і створювати міст між різними досвідами. Вона є способом почути одне одного, знайти спільні точки дотику та підтримати тих, хто цього потребує. Сучасна українська поезія – це голоси цивільних, військових, переселенців, волонтерів, дітей, митців та людей з різних куточків країни та світу, що разом утворюють єдине багатоголосся.
Як долучитися до Акції?
Український інститут книги закликає департаменти освіти, школи, бібліотеки, культурні інституції та всіх охочих підтримати Тиждень поезії, організовуючи тематичні заходи, зокрема:
-обговорення поетичних творів;
-поетичні читання;
-вікторини;
-створення читацьких клубів;
-зустрічі з місцевими поетами;
-публікації у соціальних мережах.
Діджитал-участь у Тижні поезії
Усі охочі можуть приєднатися до Акції у соціальних мережах, публікуючи улюблені вірші, відеочитання, розповіді про власний поетичний досвід чи заходи, пов’язані з Тижнем поезії. За можливістю використовуйте тематичні хештеги:
#тижденьпоезії2025
Це допоможе створити єдиний інформаційний простір і зробити українську поезію ще більш видимою.Український інститут книги сподівається на активну участь та підтримку, адже поезія – це не лише слова, а спосіб відчути і зрозуміти один одного. Долучайтеся до Тижня поезії та дайте свій голос у «Пісні тисячі голосів»!
середа, 5 лютого 2025 р.
5 лютого 2025 року - Всесвітній день читання вголос
У першу середу лютого світова спільнота книголюбів відзначає Всесвітній день читання вголос. Ця подія має за мету заохочення людства, а найбільше – молодого покоління, до читання книг. Крім того, свято надихає до спілкування та обговорення прочитаного з родиною та друзями. Тож, учні 3-Д класу Одеського ліцею №15 також доєднались до цього свята. Сьогодні в бібліотеці ліцею наш літературний подіум відзначився знайомством з новими книжками, якими нещодавно поповнився фонд бібліотеки. Це цікаві детективні історії від українського письменника Андрія Кокотюхи.
четвер, 30 січня 2025 р.
95 років від дня народження Всеволода Нестайка
На нього не полює зграя фотографів і телекамер, проте його книжками зачитуються мільйони дітей "від 2 до 102...", і якби зібрати воєдино їхню до нього любов - вона осяяла б всю Україну...
вівторок, 28 січня 2025 р.
29 січня - День пам'яті Героїв Крут
Пам'яті тридцяти
Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячним (за іншими джерелами 6-тисячним) підрозділом совєтсько-россійської "красной ґвардіі" під командуванням "есера" міхаіла муравйова та загоном із козаків «Вільного козацтва» і київських курсантів, що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.
У бою під Крутами оборонці Української Державності призупинили наступ противника і здійснили організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости. Совєтсько-россійські загарбники втратили боєздатність на чотири дні. Поновити наступ на Київ "красной ґвардіі" муравйова прийшлося не залізничним шляхом, як задумувалося, а на реквізованих селянських возах, запряжених кіньми, по розмоклій дорозі.
Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Берестейський Мир, який врятував молоду українську Державність.