середа, 23 жовтня 2024 р.

 Триває Місячник шкільних бібліотек «Читаюча шкільна родина-стратегічне завдання бібліотеки». Сьогодні, 22 жовтня, в рамках Місячника шкільних бібліотек, в бібліотеці ОДЕСЬКОГО ЛІЦЕЮ №15 відбулась літературна подорож «Відкрий світ літератури разом з нами». Учням 5-Г класу була презентована фантастична повість сучасного українського письменника, художника, режисера документальних короткометражних стрічок і відеопоезій, сценариста, война ЗСУ – Валерія Пузіка. Ця повість, в двох книгах, нещодавно з'явилась в наший бібліотеці. Подорож була присвячена Міжнародному дню Чорного моря.

Мета заходу: привернути увагу до екологічних питань, а саме забруднення акваторії узбережжя Одеського заліву нафтопродуктами та наслідками військових дій; популяризувати літературу пов'язану з тематикою рідного краю.
Читачі поринули у вирій пригод та фантазій і на якийсь час, уявив себе героями повісті, опинились на знайомих вулицях рідного міста, борючись з «Темними силами», із непохитною впевненістю перемогти.


вівторок, 8 жовтня 2024 р.

 

Вітаємо! В жовтні, до Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, бібліотека нашого ліцею проводить акцію «Подаруй бібліотеці книжку». 

Пропонуємо 1 книжку від класу. Перевагу надаємо літературі за шкільною програмою, але будемо раді будь яким книгам відповідно шкільного віку.

Твори за шкільною програмою з української та зарубіжної літератури 
(5-11 класи)
5 клас
1. Українські народні казки. “Красний Іванко і закляте місто” 
2. Ганс Крістіан Андерсен. “Снігова королева” 
3. Степан Васильченко. “Широкий шлях” 
4. Іван Нечуй-Левицький. “Запорожці” 
5. Ернест Сетон-Томпсон. “Лобо”
6. Оскар Вайлд «Хлопчик-зірка»
6 клас 
1. Всеволод Нестайко. “Тореадори з Васюківки” 
2. Ярослав Стельмах. “Химера лісового озера, або Митькозавр із Юрківки” 
3. Чарлз Діккенс. “Різдвяна пісня в прозі або Різдвяне оповідання з привидами” 
4. Володимир Винниченко. “Федько-халамидник” 
5. Джек Лондон «Жага до життя»
6. Крістіне Нестлінгер «Конрад, або дитина з бляшанки»
7. Роберт Шеклі «Запах думок»
7  клас
1. Ж. Верн. П’ятнадцятирічний капітан 
2. Карел Чапек. “Гроші” 
3. Олександр Грін. “Пурпурові вітрила” 
4. Богдан Лепкий. “Мишка” 
5. Борис Харчук. “Планетник” 
6. Йоганн Вольфганг Гете. “Вільшаний король” 
7. Роберт Льюїс Стівенсон. “Вересовий трунок”
8. Артур Конан Дойл. “Собака Баскервілів” 
9. О. Генрі. “Останній листок” 
8 клас 
1. Вільям Шекспір. “Гамлет, принц датський” 
2. Франческо Петрарка. “Канцоньєре” або “Книги пісень”
3. Осип Назарук. “Роксоляна” 
4. Володимир Самійленко. “Патріоти” 
5. Джованні Боккаччо. “Декамерон” 
9 клас 
1. Педро Кальдерон де ла Барка. “Життя – це сон” 
2. Марко Вовчок. “Максим Гримач” 
3. Іван Багряний. “Тигролови” 
4. Адам Міцкевич. “Кримські сонети (Товаришам по кримській подорожі)” 
5. Григорій Сковорода. “Вступні двері до христіянської добронравості” 
6. Григорій Квітка-Основ’яненко. “Конотопська відьма” 
7. Йоганн Вольфганг Гете. “Фауст” 
8. Михайло Петренко. “Небо” 
9. Ернст Теодор Амадей Гофман. “Малюк Цахес на прізвисько Цинобер” 
10 клас 
1. Михайло Старицький. “Облога Буші”  “Виклик”  “До молоді!”,  “Хрещенська ніч” (“Гетьман”) 
2. Борис Грінченко. “Каторжна”
3. Василь Стефаник. “Камінний хрест” 
4. Володимир Винниченко. “Момент” 
6. Іван Франко. “Вічний революціонер” (“Гімн”) , “Гріє сонечко!”, “Дивувалась зима”, “Каменярі”, “Гримить! Благодатна пора наступає” , «Чого являєшся мені у сні?»), “Тричі мені являлася любов” ,“Ой ти, дівчино, з горіха зерня”, “Украдене щастя” , “Сойчине крило”.
7. Анатолий Приставкин. “Ночевала тучка золотая” 
8. Эміль Золя. “Кар'єра Ругонів” 
9. Ольга Кобилянська. “Земля”
10. Михайло Старицький. “Талан” 
11 клас
1. Франц Кафка. “Перевтілення” 
2. Микола Хвильовий. “Кіт у Чоботях” 
3. Альбер Камю. “Чума” 
4. Микола Куліш. “Мина Мазайло”, “Маклена Ґраса” 
5. Юрiй Яновський. “Подвійне коло”, “Шаланда в морі” , “Дитинство” 
6. Тодось Осьмачка. “Старший боярин” 
7. Олександр Довженко. “Україна в огні” 
8. Ернест Хемінгуей. “Старий і море”

четвер, 3 жовтня 2024 р.

 НОВЕНЬКІ - ЦІКАВЕНЬКІ

Нещодавно бібліотека ліцею поповнилась новими цікавими і яскравими книжками для самих молодших наших читачів. Тож, ласкаво просимо до нас!



вівторок, 1 жовтня 2024 р.

 Сьогодні, 1 жовтня, День захисників і захисниць України, День українського козацтва. Віряни святкують Покрову Пресвятої Богородиці. Історично ці святі пов’язані з церковним святом Покрови Пресвятої Богородиці, їх відзначали в один день. Раніше це було 14 жовтня, але у 2023 році Православна церква України перейшла на новоюліанський календар, тому змінилась дата святкування Покрови і, відповідно, Дня захисників та захисниць України.




неділя, 29 вересня 2024 р.

27 вересня 2024 року, напередодні Всеукраїнського дня бібліотек, відбулося урочисте закриття обласного марафону "Цифровий всесвіт шкільних бібліотек", започаткованого Комунальним закладом вищої освіти «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради»  спільно з Одеською національною науковою бібліотекою та Одеською центральною міською бібліотекою імені І. Франка. 
Приємно відчувати себе однією з команди креативних, сучасних бібліотекарів. 
ІІІ місце в номінації "Кращий блог бібліотекаря" - для початку непогано.


четвер, 19 вересня 2024 р.


Міжнародний день жестових мов має на меті – підвищення обізнаності суспільства про жестові мови та посилення їх статусу. Саме в цей день, люди з порушенням слуху з усього світу доносять інформацію про те, що хочуть бути почутими.
Тож, бібліотекарі нашого ліцею, за підтримки міської дитячої бібліотеки-філії №40 організували та провели урок-спілкування «Коли тиша заговорила». В заході приняли участь учні 4-В класу (кл. керівник Бєляєва Т.М.). Діти знайомились з жестовою абеткою, вчились розуміти один одного за допомогою жестів, а також дізнались про видатних письменників та музикантів, які мали вади слуху. Метою нашого заходу є привернути увагу до теми людей, що не чують, і тих, хто втрачає слух.


                                                                                                               

субота, 31 серпня 2024 р.

 2 вересня - День міста


«Біля пам’ятника французькому герцогові стеляться вниз широкі східці. Герцог показує рукою своє задоволення з моря і торгівельної гавані, що лежить просто перед нами. Він не дивиться ліворуч, де військова гавань, ще ліворуч де нафтова, праворуч – де тепер царство зерна і шкір, ще праворуч, де за будівлями на молу – є море і на високому березі – рештки старовинної турецької фортеці. По східцях ми біжимо вниз, як школярі. Східців є сот зо дві».
                                                                                                          Юрій Яновський
Одеса поєднала культури та традиції представників понад 130 національностей. Незважаючи на таку різноманітність населення, відмінного за релігійними поглядами, формами побуту та звичаями, Одеса завжди була і залишається миролюбним вільним містом. 
Попереду у нас багато свят, які 
ми зустрінемо під мирним небом!


Важкі часи випали на долю нашої країни. В Україну прийшла страшна війна. Тисячі українців покинули свої домівки, відмовились від своїх справ, затишку та сімейного тепла та пішли боронити рідну землю. 
Завдяки мужності, силі та єдності наши войни сьогодні з честю захищають незалежність та теріторіальну цілісність країни. А ми в свою чергу, попри всі труднощі й негаразди буденного життя, розпочинаємо новий навчальний рік. І саме в перший день нового навчального року, на першому уроці, ми з шаною і повагою згадуємо  про людей, які загинули заради нашого майбутнього, щоб ми жили у вільній незалежній країні.
Цього року перший урок в українських школах пройде під гаслом 
"Перемагає той, хто пам'ятає!"


понеділок, 12 серпня 2024 р.

12 серпня -  Міжнародний день молоді


     Ідея Міжнародного дня молоді була запропонована в 1991 р. молоддю, яка зібралася в Відні (Австрія) на І сесії Світового молодіжного форуму системи ООН. Форум рекомендував, щоб Міжнародний день молоді було оголошено спеціально для збору коштів, просування та підтримки Фонду молоді ООН у партнерстві з молодіжними організаціями. Рішення про оголошення 12 серпня Міжнародним днем молоді було підтримано на І сесії Світової конференції Міністрів у справах молоді, що проходила в Лісабоні 8-12 серпня 1998 р.

https://uk.wikipedia.org/wiki/

     Молодість — це особлива пора, коли людина відчуває в собі невичерпну силу й енергію. Лише в молоді роки для нас немає нічого неможливого, а кожен новий день приносить надію, розвиток, сміливі мрії та радість життя. Від того, якою є молодь, залежить майбутнє кожної держави — недарма в будь-якому суспільстві молодим відведено роль ентузіастів, ідеалістів та реформаторів, тобто, по суті, прогресивної рушійної сили. Міжнародний день молоді (International Youth Day) було затверджено ще на початку зими 1999 року Генеральною Асамблеєю ООН за ініціативи Всесвітньої конференції міністрів у справах молоді (проведена у Лісабоні у 1998 році). Вперше його святкування відбулося у 2000 році.

     В Україні, як і у всьому світі, розуміють важливу роль юнаків та дівчат, тому їм присвячується особливий день, який раніше відмічали кожного року в останню неділю червня, а з 2022 року згідно указу Президента України від 1 січня 2022 року День молоді України об'єднали з Міжнародним днем молоді.

https://daytoday.ua/podiya/mizhnarodnyy-den-molodi/



неділя, 12 травня 2024 р.



Мама - людина, яка дала нам життя, людина, якій ми завдячуємо нашими вміннями, знаннями, вихованням, рисами характеру та багато іншим. Свято  "День Матері" Україна та весь світ щорічно відзначають у другу неділю травня. У
2024 році ця дата випадає на 12 травня. Як гарно привітати мам і майбутніх мам із цим чудовим святом.



пʼятниця, 26 квітня 2024 р.

38 років Чорнобильської трагедії

 Як і щороку, 26 квітня Україна відзначає роковини Чорнобильської катастрофи. 38 років тому, 26 квітня 1986 року, на Чорнобильській АЕС сталася найбільша і найстрашніша за своїми наслідками техногенна радіаційна аварія. Внаслідок вибуху і руйнування 4 реактора ЧАЕС тонни радіоактивних елементів потрапили у зовнішнє середовище. Приблизно 3,5 млн. людей вважаються потерпілими від цієї катастрофи, 600 тисяч осіб стали учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Роботи над «загоєнням цієї радіоактивної рани планети» тривають досі, особливо це питання загострилось після брутальної злочинної поведінки російських окупантів у зоні ЧАЕС. 





Тиждень психології

Тиждень психології в школі є складовою комплексу заходів з розвитку комунікативних навичок школярів, конструктивних форм спілкування та вирішення конфліктних ситуацій.

Тиждень психології проходив і в нашому ліцеї 22.04-26.04.2024

Одним з днів був  День піклування про себе та інших. 24.04.24

В холі ліцею буде розміщена “Стіна” (ватман або шпалери).
Учні, батьки, вчителі мають дописати розпочаті речення:
- Щастя - ...
- Щастя схоже на ...       
- Я щасливий, коли ...
Учні дистанційних класів також приняли участь в цьому заході.


Акція “Здоровий дух в здоровому тілі. 
Здоровому тілу - здорову їжу”. 

День без шкідливої їжі, без сухариків, чипсів та солодких напоїв. 
Діти їдять здорову їжу фрукти, овочі, сухофрукти, горіхи тощо.

фотоколаж участі в акції учнів 6-Б класу

понеділок, 22 квітня 2024 р.

 У календарі міжнародних свят існує два Дні Землі - сьогоднішній відзначається в День весняного рівнодення, а другий - 22 квітня. Перший має миротворчу та гуманістичну спрямованість, другий - екологічну.

Мета цього дня - привернути увагу громадськості до нашого спільного дому - планети Земля, нагадати людям про необхідність дбайливого ставлення до природи і турботу один про одного. Тож, учні 2-Б класу та бібліотекари нашого ліцею також доєднались до цієї події. В класі відбулось екологічне рандеву «У нас на всіх одна Земля». Говорили про захист навколишнього середовища та повторне використання. Три «П»: повторне використання, помірність, переробка – три важливі означення на літеру «П», які навчають, що ми можемо зробити, аби зменшити забруднення довкілля. Нова книжка в нашій бібліотеці підкаже, як це зробити.


пʼятниця, 5 квітня 2024 р.

Всесвітній День здоров’я відзначається щорічно 7 квітня. Це свято було встановлене Всесвітньою організацією охорони здоров’я (WHO) з метою підвищення уваги до важливості здоров’я для людей по всьому світу.
   Сьогодні, 5 квітня, з цієї нагоди учні 4-Г класу разом з бібліотекарем здійснили віртуальну мандрівку в країну Здоров'я. Протягом цікавої подорожі ми зупинялись пограти в гру-відгадайку, провели невеличкий інструктаж з надання першої медичної допомоги при травмах, а також опрацювали нову руханку "Мавка лісова".







вівторок, 2 квітня 2024 р.

 


Щорічно 2 квітня читачі відзначають Всесвітній день дитячої книги. Це свято призначене для підтримки і популяризації читання серед дітей та підлітків. Цей день створений з метою підкреслити важливість книги як засобу навчання, розвитку фантазії та культурного розвитку у молодого покоління. Тож, п'ятикласники нашого ліцею відзначили цей день літературними читаннями. Цікаві історії, захоплюючі сюжети, яскраві і кумедні герої: все це оживає на сторінках книжок в нашій шкільній бібліотеці.


 
 
       

субота, 16 березня 2024 р.

 З 16 до 24 березня в Україні триває Національний тиждень 
читання поезії. «Національний тиждень читання» – щорічна активність Українського інституту книги.
Тема Тижня поезії – «дім», а гаслом став рядок із вірша Ірини Шувалової «Ріки незмінно течуть додому».

Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі. 
Ліна Костенко. 
Чи любите ви поезію?



понеділок, 19 лютого 2024 р.


Щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року, у світі відзначається Міжнародний день рідної мови. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО 1999 року в Парижі.


пʼятниця, 16 лютого 2024 р.

 16 лютого Україна відзначає День єднання. 

Його було запроваджено у 2022 році указом Президента України Володимира Зеленського «Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства» на тлі попереджень про можливу війну.




середа, 7 лютого 2024 р.

 7 лютого в Україні і світі святкують Всесвітній день читання вголос.

З нагоди дня читання вголос учні 3-Д класу нашого ліцею познайомились з героями книги  украінської письменниці та журналістки Юлії Ілюхи, яка називається "Історії Цвірінька". Історія маленького курчатка на ім'я Цвірінько, який за дивних обставин народився в родині качок. Осучаснені казкові герої, мама-качка і тато-качур, живуть звичайним життям великої родини. Батьки ходять на роботу, діти-каченята... , звичайні діти.
Читачі дуже полюбляють такі казкові історії, де герої мають олюднені образи, близьки характери і багато-багато пригод.








 


пʼятниця, 26 січня 2024 р.

 Гра-подорож «Стежинами країни Добра»

25 січня в 3-А класі відбувся захоплюючий захід - Гра-подорож "Стежинами країни Добра". Захід був спрямований на розвиток дитячого мислення та виховання цінних моральних якостей. Діти брали активну участь у різноманітних інтерактивних іграх. Під час заходу вони активно ділились своїми думками щодо того, яким повинен бути справжній друг, обговорювали тему добра а також  ділилися власними враженнями від різних ситуацій. Учні весело провели час, відгадуючи загадки,  розв'язуючи кросворди та збираючи пазли, а також  отримали нові знання та розширили свій світогляд.